Dezvaluirile lui Nutu Camataru - serial

Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    FIGHT.RO Forum Index -> Discutii Generale
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Bengi
Warnings : 1

Centura Neagra
Centura Neagra

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 1:47 pm    Post subject: Dezvaluirile lui Nutu Camataru - serial
Reply with quote
How to: post a youtube or googlevideo | post a link
Cotidianul Averea va incepe publicarea unor dezvaluiri ale lui Nutu Camataru, fost leader al lumii interlope din Capitala.

Din reclama facuta de Adi Mutu ziarului imi dau seama cam ce urmaresc oamenii si cui se adreseaza. Totusi, eu zic ca merita sa aruncam o privire datorita numelor grele care vor fi rostite.

"Temutul Nutu Camataru, care are imaginea unuia dintre cei mai infricosatori mafioti romani, a hotarat sa rupa tacerea. Incepand de luni, "Averea" va prezenta in premiera, intr-un serial exploziv, dezvaluirile lui Ion Balint. In penitenciarul ponosit de la Jilava, el ne-a marturisit exclusiv despre legaturile cu Miron Mitrea, cu Gigi Becali sau Marian Vanghelie si ca stie de unde "i se trage". Are si probe! A parasit Legiunea Straina pentru ca "nu era ca-n filme" si a fost tinta unui atentat, la Nisa, in ?94. A revenit in Romania, si-a cumparat peste 1.000 de masini de lux, proprietati de cinci stele si a avut, ca iubite, femei celebre azi. Totul intr-un serial de luni pana joi, inclusiv. Nu ratati!"

Ion Balint a mostenit porecla „Camataru“ de la bunicul sau, Fane, care era burghez; Tatal lui Nutu a fost director pe vremea lui Ceausescu la „Arta Incaltamintei“, unde l-a avut subaltern pe actualul primar al Sectorului 5, Marian Vanghelie; Fostul ministru PSD al Transporturilor, Miron Mitrea, era sef la Autobaza 5 Ferentari, zona in care a copilarit Nutu Camataru.

In inchisoarea de la Jilava, Nutu Camataru pastreaza doua albume cu sute de fotografii ale familiei sale

„Mi se trage de la Cabinetul lui Adrian Nastase!“

In ziarul de maine, Nutu Camataru dezvaluie faptul ca este victima unui scenariu „pritocit“ in Cabinetul fostului premier Adrian Nastase si marturiseste ce pret a pus pe capul anchetatorilor sai. Tot maine, veti citi despre prietenia lui Nutu cu Bebe Ivanovici si despre faptul ca procurorii i-au cerut sa-l vanda pe acesta „la pachet“ cu primarul comunei Pantelimon, in schimbul libertatii. Povestea lui se va referi si la Viorel Hrebenciuc.

Numele lui Nutu Camataru inspaimanta. In jurul lui s-a nascut mitul celui mai sangeros mafiot roman, putred de bogat si nemilos. Despre el s-a afirmat ca si-ar fi hranit leii pe care-i crestea la ferma lui de la marginea Capitalei cu bucati din cadavre umane si ca ar fi platit pentru asasinarea anchetatorilor sai! Adevarata lui fata este insa umana.

El este azi in Penitenciarul Jilava, unde ispaseste o pedeapsa de sase ani de inchisoare. Pana acum, a refuzat sa vorbeasca vreunui ziarist. I-a urat, pentru ca ar fi fabricat povesti pe seama lui. A decis insa sa rupa tacerea si sa se „spovedeasca“, in exclusivitate, reporterilor „Averea“. Viata lui, pe care o vom prezenta intr-un serial, este incredibila.

30 de detinuti in 20 de paturi

Nutu Camataru, pe numele real Ion Balint, a fost arestat in 2004 pentru crima organizata, tentative de omor, proxenetism, santaj, talharii. Acum, l-am gasit la Jilava intr-o celula cu 20 de paturi, suprapuse, unde isi executa condamnarile 30 de detinuti. Am fost avertizati sa fim prudenti. Ne-a intampinat insa degajat, imbracat intr-un trening si cu o bascuta de pescar trasa pe cap. N-am recunoscut in detinutul de la camera 206 nimic dintr-o fiara! Socant, Nutu Camataru s-a scuzat chiar ca are emotii, ca e la primul interviu din viata lui!

Prima parte a serialului de dezvaluiri coincide cu perioada dinainte de ‘89, cand Nutu i-a cunoscut pe Miron Mitrea (membru marcant azi in PSD) si pe Marian Vanghelie (primarul Sectorului 5). Este perioada in care Balint a fost inchis politic de Militie si s-a inrolat in Legiunea straina.

Pantofarul Vanghelie a fost subalternul batranului Balint

Nutu a tinut sa spulbere inca de la inceputul legenda mafiotului, care nu se teme de nimeni: „In puscarie, viata e groaznica. Moarte-i peste tot! Nu conteaza cine esti. Aici poti sa gasesti un drogat, care are o lama la el si te injunghie pe la spate. Sigur, cu cine-i merge. Daca nu-i iese rupe usa la comandant si cere protectie!“

Porecla de Camataru a „mostenit-o“ de la bunicul lui, Fane Camataru. Era burghez. Familia lui provine din Dobrogea, dar el s-a nascut in Ferentari. „A fost ghinionul meu sa copilaresc printre tigani. Mama a fost maistru sef in gherghefuri, iar tatal meu a fost cizmar, a fost pe timpul lui Ceausescu directorul «Artei Incaltamintei». L-a avut subaltern si pe primarul de acum de la 5, Vanghelie. Asta era pantofar. Il stiu de copil, cand il mai aparam eu sa nu-l bata altii la scoala. E baiat bun, a facut acum multe lucruri bune pentru oameni. Cand traia tata, pe vremea aia era o pereche de pantofi 325 de lei la Palatul Telefoanelor si eu aveam cate 20, deci nu eram saraci. Am avut cai, carute de mic. De acolo iubesc eu foarte mult animalele, asa s-a facut ca acasa am si acum aproape o suta de cai, lei, multi caini, fazani, pauni...“, povesteste Nutu Camataru.

Temutul militian Tudor Stanica l-a trecut pe „lista neagra“

In copilarie l-a cunoscut si pe Miron Mitrea, care pe atunci era sef la Autobaza 5 Ferentari: „Ma fugarea pe mine si pe ceilalti baieti din cartier prin curte sau punea paznicii sa ne alerge ca saream gardul la Autobaza ca sa luam fiare sa ne jucam...!“ L-a reintalnit dupa ‘95, dar aceasta este o alta poveste.

La varsta de sapte ani, tatal lui l-a inscris la o sala de box. „M-am calit. Am invatat acolo sa nu-mi fie frica de tigani, sa dau cu pumnul! Si n-am pierdut nici un meci in viata! Am mai avut un ghinion, ca seful Federatiei era Tudor Stanica (n.red. - temutul sef al Directiei Cercetari Penale din Militie). Ma bateam, faceam zona si daca eu castigam, selecta pe altcineva sa mearga mai departe! Avea el ceva cu tata si cu mama, ca au avut probleme cu Legea 18, aia din ‘68, cu licitul. Si ma avea asa si pe mine sub vizor!“ Ion Balint a boxat la profesionisti 56 de meciuri.

Angajat cu indemnizatie de sportiv la „Semanatoarea“

La seniori, era angajat la uzina „Semanatoarea“, fiind - ca orice sportiv - scos din productie, de unde lua si indemnizatie luna de luna 300 de lei. Inainte de Revolutie cu cateva luni a fost arestat pentru prima data. Fratele lui, Vasile Balint, zis Sile Camataru, a vrut sa fuga din tara. „Mi-a facut atunci o manevra tot Tudor Stanica si m-a bagat la arest. Mi-a luat din casa o vitrina de vreo 100.000 de lei, video, ca aveam din ‘84, tot. Aveam numai parfumuri, Paco Rabane, lanturi, inele si dupa Revolutie nu mi le-a mai dat nimeni“. Sile a revenit din Ungaria, unde trecuse granita, dupa ce Tudor Stanica i-a promis ca-l va elibera pe Nutu. „Eu trebuia sa ma casatoresc pe 23 august ‘89 si Sile a venit sa nu-mi faca probleme. Ne-a arestat Stanica insa pe amandoi si pe urma ne-a cerut 5.000 de dolari ca sa ne scoata, dar nu i-am dat de frica ca ne face manevra si cu valuta, ca nu aveam voie sa tinem dolari! Cum sa ai incredere intr-un militian?! Era insa Fanfan, care acum e la pedepse mari, pe care il luase pentru ca socru’sau, Pantalon il chema, umbla cu din astea... si a dat un kilogram de aur si i-a dat drumul! Noi aveam bani, aveam doua Dacii, patru echipaje cu cai cu carute, doua case - pe una, din Soreni nr. 26, o cumparasem chiar de la o ruda de-a familiei Ceausescu - i-am fi dat, dar am zis nu, de ce ma nene?!"

A fugit in Germania la o zi dupa eliberare

A primit atunci prima condamnare: patru ani de inchisoare pentru favorizarea infractorului. L-a salvat Revolutia. A executat un an si sase luni, pana pe 16 ianuarie 1990, cand a fost eliberat. In 17 si-a scos pasaportul, iar pe 20 era la Berlin. Trecuse frontiera ilegal. Avea 25 de ani. Din Germania a trecut in Franta: „Imi intrase in cap de Legiunea Straina si stiam ca se inrola numai la Nisa“. (va urma)

Mi se trage de la Nastase si de la un BMW al lui Adi Minune!“

-- Cititi in ziarul de maine!„Gigi Becali mi-a trimis 20.000 de dolari la Jilava!“In ziarul de maine, Nutu vorbeste despre cati bani i-a trimis la Jilava finantatorul Stelei, Gigi Becali (apropiat al presedintelui Traian Basescu), dar si despre adevaratul Fane Spoitoru, pe care-l numeste un „turnator ordinar“. Ion Balint a lamurit si legaturile lui cu fostul lider al minerilor, Miron Cozma. „A vrut sa recupereze niste bani si s-a dat mare cu mine! Eu nu-l iubesc pentru ca ne-a batut copiii si parintii!“, a mai afirmat Nutu Camataru.

"Averea" continua azi sa prezinte, in exclusivitate, dezvaluirile incendiare, ale lui Ion Balint, zis Nutu Camataru, caruia procurorii i-au pus eticheta unuia dintre cei mai temuti mafioti romani. In editia de ieri, Nutu a povestit despre fostul sef al Autobazei 5 Ferentari, Miron Mitrea, dar si despre pantofarul de la „Arta Incaltamintei“, Marian Vanghelie (actual primar al Sectorului 5 al Bucurestilor), care i-a fost ucenic tatalui lui Camataru.

De asemenea, Nutu ne-a marturisit despre teroarea la care l-a supus Tudor Stanica (ex-seful Cercetarilor Penale din Militie) si despre fuga din Romania. Povestea lui continua azi. La sfarsitul lui ianuarie ‘90, Nutu Camataru (care avea atunci 25 de ani) a trecut frontiera dintre Germania si Franta, alaturi de un prieten roman, Paul Nedelus. Facusera impreuna inchisoare inainte de Revolutie. Tinta lor era Nisa, la comandamentul Legiunii Straine, in care Nutu visase sa se inroleze. „Am facut sase luni de pregatire, dupa care am semnat un contract pe doi ani. Am fost in Guinnea, in singura misiune. Imi plateau 1.000 de dolari, plus asigurarile, insa eu visasem altceva, sa fie legiunea... lupte prin Africa, prin jungla... Era doar o armata mai dura pe care o facusem si in Romania! Erau in schimb albanezii si sarbii foarte rai si cereau si bani putini!“

A scapat dintr-un atentat al mafiei ruse

Dupa ce a parasit Legiunea s-a angajat ca garda de corp a unui corsican, care era patronul unui cazinou, „Rool“. Corsicanul era extrem de bogat. Participa „din placere“ la cursele de masini, la care doar inscrierea era 500.000 de franci.

„Am avut spectacol acolo! Toata coasta era controlata de corsicani, dar incepusera sa vina mafiotii rusi si le impuneau oamenilor de afaceri de acolo sa plateasca taxe de protectie. Si a fost un atentat asupra omului pe care il aparam eu. Au venit doua motociclete si au tras asupra noastra. Eram cu el. L-am culcat la pamant si n-a patit nimic. Atunci am fost cel mai aproape de moarte!“ Nutu Camataru sustine ca in acea perioada s-a imbogatit, ca si-a trimis in tara si prima masina, un Renault 19, si ca a trimis si bani familiei ca sa-i cumpere o casa si un apartament: „N-am fost eu usa de biserica, dar ce-am facut am facut afara si nu intereseaza pe nimeni! Important e ca n-am nicio condamnare afara si ca am facut cateva milioane de dolari!“.

A facut sex, incoltit de un caine lup

Cum i-a facut? Mima lui Nutu s-a schimbat brusc: „Hmmm... Nu masini, nu arme, nu femei... niste chestii pe la cazinouri care se practica si acum, dar mai putin, ca s-au prins...“. Piata Vestului nu era invadata ca azi de prostituate care proveneau din fostul bloc comunist din Estul Europei: „Erau prostituate frantuzoiace cu program, cu autorizatie de la stat. Ieseau seara doua-trei ore. Mi-am ales si eu una blonda, frumoasa, i-am zis «Combien?» Mi-a zis ea: «60 de franci». M-a dus la ea acasa, avea niste sani, dar n-am putut sa fac nimic ca era un caine lup langa noi care maraia. Ma luase cu transpiratii... I-am zis sa-l dea intr-o alta camera, dar mi-a zis ca e partenerul ei! Innebunise! Altadata, am nimerit pe o strada, erau niste japoneze frumoase, dar am vazut-o pe una cu vocea cam groasa. Am zis eu ca-i dubioasa si imi spune unul dupa ca aici sunt numai travestiti!“.

Nas la o nunta VIP cu probleme

In ‘94, a revenit in Romania. Si-a deschis o firma de decoratiuni interioare si o carciuma. Au reinceput insa si probleme cu Justitia. „La carciuma pe care o aveam atunci a venit un mos si s-a dus cu un baiat, Alexandru Nicolae. Aici, in puscarie, l-am cunoscut pe baiatul asta. L-a inselat pe mos cu un apartament. Eu nici nu eram atunci la carciuma si m-am trezit arestat si am primit o pedeaspa de sase ani. Doar pentru ca a fost la mine in pravalie, mosul a zis ca s-a simtit intimidat de mine si de alte persoane. Mi-a cerut bani ca sa spuna adevarul. L-am inregistrat. Mi-a mai zis ca procurorul Valerica Dabu i-a indicat numele si i-a aratat si fotografia mea. M-am plans la Curtea Europeana de la Strasbourg si astept raspuns de acolo!“

Camataru a fost intre timp eliberat

In septembrie 2003, el a fost nas la nunta unui anume Alexandru Barbu, zis „Pelicanu“. In acea noapte, s-a mai „pricopsit“ cu un dusman: Laurentiu Roman. Pe baza marturiilor acestuia, Nutu si ceilalti membri ai familiei lui au fost inculpati in 2004 pentru o sumedenie de fapte: crima organizata, santaj, proxenetism, talharii si tentative de omor. „La acea nunta a cantat Adrian Copilu’ Minune. La un moment dat, domnul Adi a lasat cheia de la un BMW la o masa la care era si Roman Laurentiu si asta a disparut. Le-am zis ca daca nu apare cheia la masina pe toti care sunteti aici la masa va bat. Dupa jumatate de ora, un ospatar mi-a adus cheia si le-am spus sa plece ca noi n-avem nevoie de ei. Erau mai multi martori acolo, Catalin Botezatu, prietenul meu, si fotbalistul Aliuta. De atunci, Roman, care e recidivist, da declaratii impotriva mea ca asa-l pun procurorii!“

Prohodul i s-a cantat de la Palatul Victoria

Nutu crede insa ca i s-a cerut capul de catre Adrian Nastase, dupa ce sotia lui Mihai Tatulici i-a cerut sa incheie un contract cu firma lui de paza, pentru niste utilaje aflate la Racari: „Femeia se temea sa nu i le fure tiganii. Doi sportivi de-ai mei care au fost acolo, luptatori de K1 angajati la Sofitel, care l-au batut si pe campionul mondial de la rusi, au avut o altercatie cu oamenii fostului proprietar. Ii facuse evacuarea legal. Dar asta era in bune relatii cu Alin Teodorescu, seful de cabinet al lui Adrian Nastase. Baietii au zis ca-s ai lui Nutu Camataru si de aici m-au bagat pe mine-n carti! De la asta, au inceput sa-i cheme pe baieti de la IGP, la instanta, ca aveau arme, SF-uri! Baietilor le-a dat instanta cate noua ani si mie mi-au facut manevre prin procurori! Doar Alin Teoderescu era puternic, ca era cu Nastase si ne-au facut probleme! De la el si de la BMW-ul lu’ Adi Minune mi se trage!“.

Troc cu Hrebenciuc si „Bebe Certificat“

Dupa ce a fost arestat in 2004, Nutu afirma ca a fost scos din arest de mai multe ori de procurorii anticoruptie, ca sa dea declaratii „la comanda“!

„Pe parcursul anchetelor, procurorii au aflat ca eu sunt prieten cu Viorel Hrebenciuc, cu Bebe Ivanovici (n.r. - ex-presedintele Consiliului Judetean Ilfov, zis „Bebe Certificat“) si cu primarul din comuna Pantelimon. Mi-au zis la Parchet sa-i vand pe astia trei si scap eu cu o pedeapsa mai blanda, sa scriu ca le-as fi dat spaga! Pe Hrebenciuc il stiu de la Marriott, de la hotel, unde ma vedeam cu Gigi Becali si cu el! Dar nu i-am dat eu lui spaga, vorbeam asa si atat! Cu Ivanovici sunt prieten demult, iar primarul mi-a gasit doua parcele sa le cumpar pe malul lacului si nu era nimic ilegal!“ (va urma)

Acest post va fi editat zilnic, Sursa

Last edited by Bengi on Tue Apr 18, 2006 9:01 am; edited 5 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Fight Team
Valeriu1984

VIP
VIP

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 2:37 pm    Post subject:
Reply with quote
Sincer???Chiar nu ma intereseaza acest om.Este acolo unde merita.Ceea ce e pacat si paradoxal la noi la Romanica este ca nenorociti mai mari ca Nutu sunt prin Parlament cu duiumul.Numai ca aia nu au tatuaje si dinti de goldeanu.
felix

VIP
VIP

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 3:31 pm    Post subject:
Reply with quote
referitor la declaratiile stimabilului
"N-am fost in viata mea in discoteca, nu beau, nu fumez, sunt sportiv. Baietii care-l pazeste pe Gigi Becali, Iftimoaie acela, sunt baietii mei, eu sunt managerul lor "
adevarul 23 sept 2004

cum e cu Iftimoaie ala ? Smile
Back to top
unicorn

Exclus de pe forum

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 5:08 pm    Post subject:
Reply with quote
De curiozitate. Care din seria meciurilor lui Iftimoaie de anul trecut a fost "managita" de Balint ? Razz
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
CleanTone

VIP
VIP

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 5:18 pm    Post subject:
Reply with quote
banuiesc ca vorbea de zmarandescu
unicorn

Exclus de pe forum

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 6:01 pm    Post subject:
Reply with quote
Intrebarea ramane identica : Judokanu e "coleg" cu Balint si tocmai Judokanu nu stia Smile))))
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
romanian worier

Centura Galbena
Centura Galbena

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 6:34 pm    Post subject:
Reply with quote
De ce nu merge la Dan Diaconescu Direct sa rupa tacerea daca are ceva asa de senzational, incredibil, nemaiintalnit, exclusiv, fantastic si fenomenal de spus. Laughing
bigsascha3

VIP
VIP

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 6:37 pm    Post subject:
Reply with quote
romanian worier wrote:
De ce nu merge la Dan Diaconescu Direct sa rupa tacerea daca are ceva asa de senzational, incredibil, nemaiintalnit, exclusiv, fantastic si fenomenal de spus. Laughing

E la inchisoare tipu.Si probabil ca acest ziar a si platit ceva.
Back to top
felix

VIP
VIP

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 6:42 pm    Post subject:
Reply with quote
am vazut acum vro 4-5 luni la otv o ruda a lui..era o cucoana,cam beata si incerca sa spuna ca ce bun e el mancatzias,sarumanile conashule...pana au sunat 2 gagici si au inceput sa o trimita-n mortii .... ei de ..... si de ...... . Si au zis ca dc ar fi dupa ea ,politia i-ar impusca direct in cap pe toti astia ca ei ,da i-ar pune in linie ca nu merita un glonte de om Laughing
Back to top
romanian worier

Centura Galbena
Centura Galbena

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 6:50 pm    Post subject:
Reply with quote
@bigsascha3: Trebuia doar sa isi exprime dorintza ca Dan Diaconescu Direct facea o emisiune incendiara, exclusiva si nemaiintalnita direct din penitenciar.
rebel

Centura Maro
Centura Maro

Post Posted: Sun Apr 16, 2006 7:12 pm    Post subject:
Reply with quote
felix wrote:
am vazut acum vro 4-5 luni la otv o ruda a lui..era o cucoana,cam beata si incerca sa spuna ca ce bun e el mancatzias,sarumanile conashule...pana au sunat 2 gagici si au inceput sa o trimita-n mortii .... ei de ..... si de ...... . Si au zis ca dc ar fi dupa ea ,politia i-ar impusca direct in cap pe toti astia ca ei ,da i-ar pune in linie ca nu merita un glonte de om Laughing

Era su madre !!!! Laughing

VISCA BARÇA !!!!!
Back to top
Bengi

Centura Neagra
Centura Neagra

Post Posted: Mon Apr 17, 2006 9:41 am    Post subject:
Reply with quote
Am editat primul post cu primul articol aparut azi in ziarul Averea, va rog sa lasati caterinca si sa nu deviati de la subiect, ultimele 3 posturi vor fi sterse
Back to top
bigsascha3

VIP
VIP

Post Posted: Mon Apr 17, 2006 10:16 am    Post subject:
Reply with quote
Mie sincer nu mi s-a parut nimic senzational din primul "episod" al acestor dezvaluiri. Poate ca nimic nu ma mai mira in tara asta si stiu si cum mergeau lucrurile inainte de 89 si stiu cum merg si acuma.
Back to top
Valeriu1984

VIP
VIP

Post Posted: Mon Apr 17, 2006 12:58 pm    Post subject:
Reply with quote
Saracutu om......El e de fapt un mare filantrop si un tip minunat...o alta victima nefericita a crudului sistem......
1. 56 de meciuri la profesionism!!!!!??????!!!!!!!Box??????!!!!!!!!!????????????Si zice ca nu a pierdut un meci in viata lui?????!!!!!!Sa ma lamureasca si pe mine cineva.....Asta e palmresul lui Rocky Marciano de fapt si eu nu m-am prins??????
2.Sa inteleg ca pe vremea lui Ceausescu a facut parnaie pe motiv politic??????Offf saracutu.......
3.A plecat din legiunea straina ca "nu era ca-n filme"?????Bai nene.......Hai...
Pleci cam greu din legiune si daca o faci nu o faci ca "nu era ca-n filme".
Intrebatii pe Bela sau Stefan Achim.

Fight Team
Bengi

Centura Neagra
Centura Neagra

Post Posted: Tue Apr 18, 2006 8:56 am    Post subject:
Reply with quote
Am adaugat al doilea interviu
Back to top
Black Angel

Centura Galbena
Centura Galbena

Post Posted: Tue Apr 18, 2006 9:06 am    Post subject:
Reply with quote
fight.ro (dincolo de punerea la punct a unor afirmatii despre sport) e bine sa nu aiba de-a face cu zona infractionala, nici cu vinovatia sau nevinovatia cuiva acuzat ca face parte din zona asta.
Nu putem transforma forumul in loc de discutie daca cineva care are dosar penal e "om bun" sau numai un interlop.
N-are de a face cu noi, nici de bine nici de rau.
Ne pare rau, insa s-a hotarat sa inchidem acest thread.
Va multumim pentru intelegere.

Post new topic   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    FIGHT.RO Forum Index -> Discutii Generale All times are GMT + 2 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You can attach files in this forum
You can download files in this forum

Inainte de a posta ceva pe acest forum - va rugam cititi REGULAMENTUL FORUMULUI!
Textele de pe acest forum reprezinta opiniile personale ale membrilor forumului.
Responsabilitatea juridica apartine in totalitate acestora.
www.fight.ro nu este responsabil pentru nici o dauna care ar putea aparea daca urmati sfaturile membrilor forumului.
Daca nu sunteti de acord cu acestea parasiti imediat acest forum!